2. ja 3. abielu

Miks teised ja kolmandad abielud lõppevad lahutusega veel rohkem kui esimesed?

On teada fakt, et umbes pooled abielud kahjuks purunevad. Aga mis puudutab teisi ja kolmandaid abielusid, on statistika veel kurvem ja lahutuste protsent iga järgneva abieluga aina kasvab. 

Miks see nii siis on?

Kui Sinu esimene abielu peaks purunema, ei tähenda see seda, et rong ongi nüüd Sinu jaoks läinud ja uus abielu, mis võiks jääda kestma, ei olegi võimalik. Küll aga tuleks mõningaid asju tähele panna. 

Nimelt on üks suur põhjus järgmise abielu purunemises see, et ei ole antud endale piisavalt aega eelmisest üle saamiseks ja järelduste tegemiseks. Pärast lahutust on kasulik võtta aega iseendale, et uuesti oma vajadustele mõelda ja leida üles need asjad, mis selle tulemuseni teie suhte viisid ning läbi analüüsi päriselt nendest õppida. Nii saad tõenäoliselt järgmises suhtes targemaid otsuseid teha. Ehk siis liigne kiirustamine uude suhtesse on see, mis tihtipeale ka järgmisele saatuslikuks saab. 

Kui analüüs on tehtud, aga tulemuseks on see, et partner tegi seda-teist-ja-kolmandat valesti, hakkad kiirustades samu vigu ka uues partneris otsima. Tihtipeale piisavalt aega võtmata jooksedki uuesti samade probleemide juurde, sest õppetunnid jäid õppimata. 

Iseseisvus ja iseteadlikkus

Pidevalt vähenev sugudevaheline lõhe on muutnud mõlemad pooled iseseisvamaks ja iseteadlikumaks. Inimesed peavad oma individuaalsust ja isiklikke saavutusi aina tähtsamaks. Ka järeleandmisi ei olda nii varmad tegema. Meile on õpetatud, et me ei pea leppima vähesemaga kui see, mida me tõesti tahame ja kiire elutempo tõttu on meil “seda” ka kohe vaja. 

Kui inimene on teinud läbi lahutuse ja näinud, et see ei olnudki tema jaoks nii raske kui ta kartis, on ta tõenäoliselt valmis järgmisest abielust rahulolematuse korral palju kergemalt välja astuma. Ei olda enam valmis nii palju vaeva nägema ja kui suhtes esineb muresid, valitakse tihti nende lahendamise asemel põgenemine. 

Lapsed

Üheks faktoriks on veel lapsed. Enamus lapsi sünnib suhetes esimese abielu jooksul. Kuigi osades suhetes on lapsed arvestatavaks pingeallikaks, on nad siiski tihti nö liim, mis aitab suhet hoida ja annab paari kooselule teistsuguse sügavuse ja tähtsuse. Kuigi me kõik teame, et ainult laste pärast koos olla ei ole mõistlik, on siiski lastega paarid valmis oma suhte kallal rohkem vaeva nägema, et peret koos hoida kui need, kes on ainult kahekesi. Sellisel juhul ei ole lahutuse “hind” nii kõrge. Ja kui rääkida teisest või kolmandast abielust, saab laste olemasolu veel määravamaks. Tulevased kasuisad ja -emad, poolõed, poolvennad jne. Mida rohkem inimesi, seda suurem tõenäosus keerulisteks suheteks, mis abielule väga suure pinge panevad. 

Järeldused

Kokkuvõtvalt tasub siiski väga pikalt ja põhjalikult mõelda, millise inimesega Sa ennast abielludes seod ja kui suhtes tuleb silmitsi seista raske ajaga, siis tõsiselt kaaluda, kas on õige uue ja parema/kergema suhte ootuses lahutada või proovida siiski oma abielu parandada. Eks see on igaühe enda sisetunde küsimus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga