Mees- ja naisenergiad – kas Sinus on need tasakaalus?

Meid ümbritsevad igapäevaselt erinevad energiad – ühtedeks neist on naiselik ja mehelik energia ja see ei ole ainult vastavate sugudega seotud. On palju mehi, kelles domineerib naiselik energia ja on palju naisi, kelles domineerib meesenergia. Samuti on loomulik, et see on ajas muutuv. Aga kuidas saame teadmisi sellistest energiatest oma suhetes enda kasuks pöörata?

 

Number 1

Tea, et mis puudutab energiaid, siis vastandid tõmbuvad. Naised, kelles domineerib jõuline ja mehelik energia, tõmbavad enda poole pehmema, naiseliku energiaga mehi. Ja siin ei tasu ainult välimusele mõelda. Kuigi kipub olema, et mehed, kes näevad välja väga maskuliinsed, eelistavad väga naiseliku olemuse ja välimusega vastassoost partnerit.

 

Number 2

Tea naiselike ja mehelike energiate omadusi. Toome välja mõned näited.
Naiselik energia: passiivne, intuitiivne, sissepoole elav, hoolitsev, otsib ja jagab armastust.
Mehelik energia: aktiivne, fokusseeritud, väljapoole elav, jõuline, vajab vabadust ja väljakutseid.
Meis kõigis on mõlemad pooled esindatud. Lihtsalt erinevates vahekordades, kellel kumba energiat on rohkem. 

 

Number 3

Tea, mis neid energiaid suhetes alla surub. Meheliku energia jaoks on näiteks intiimsust ja lähedust tapvaks kriitika, kontroll ja kõrvalejätmine. Naiseliku energia jaoks aga see, kui tuntakse end mitte olulisena. Või lausa nähtamatuna, ebaturvaliselt ja mitte mõistetuna.

 

Number 4

Kui ühes inimeses on emba-kumba energiat liiga palju, muutub see negatiivseks. Kui näiteks naine peab suhtes liigselt kompenseerima mehe puuduvat mehelikku energiat võttes kogu võimu enda kätte. Või kui mees on väga võimutsev ja domineeriv võttes naiselt tema jõu ja vabaduse.
Negatiivne naiselik energia: ainult annab vastu saamata, laisk, depressiivne, kriitiline, kontrolliv.
Negatiivne mehelik energia: külm, agressiivne, domineeriv, kitsa mõttemaailmaga, frustreeritud, ebastabiilne, konfliktne.

 

Nii suhtes kui inimese enda sees peaks säilima tasakaal mõlema energia vahel, et mitte langeda äärmustesse. Vajadusel ennast tasakaalustada mehelike või naiselike tegevustega. Naiseliku energia suurendamisega võiks tegeleda näiteks loominguga – joonistamine, õmblemine, tants vms kunst, millest ilu sünnib. Meheliku energia taastamiseks võiksid ette võtta mõne eesmärgi või projekti ja selle nimel aktiivselt tegutseda. Mehelik energia tahab liikumist ja saavutusi. Kui Sul on seda puudu, siis pane ennast uute väljakutsetega proovile. Ja hoolitse ka oma keha tugevamaks muutmise eest, ka see aitab kaasa mehelikkuse tunde suurendamisele.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga