Õnnelikult üksi

Kas vajame enda kõrvale partnerit? Kuidas tunda ennast hästi ja rahulolevana, kui oleme üksi?

Me kõik tahame olla ju õnnelikud. Aga mida selleks vaja on, on iga inimese puhul veidi erinev. Tähtis on luua elu, kus suudad olla ise oma õnnesepp ja mitte toetuda liigselt teistele inimestele. Inimene on sotsiaalne olend. Seega on suhetel meie elus väga suur ja tähtis roll. Kuid oma õnne ei tasuks siiski kunagi täielikult teiste kätte usaldada. Vaid usaldada ennast ja vastused leida enda seest. Kui suudad ka mitte nii kergetel aegadel hoida optimismi ja rahulolu ning usalda elu, oledki juba sammukese lähemal. Aga mida teha siis, kui Sinu suhe on just purunenud või oled juba pikka aega üksi olnud?

Kuidas tunda ennast rahuloleva ja terviklikuna ka siis kui Sinu kõrval ei ole Sinu teist poolt?

Alustuseks katsu näha selle olukorra helgemat poolt. Saad õppida ennast tundma. Avastada ennast,  mis Sulle meeldib ja mis just Sind õnnelikuks teeb. Kõike seda omas tempos ja enda tingimustel! Peagi mõistad, et Sinu õnn ei pea sõltuma teistest inimestest Sinu ümber. Ja kes oleks parem kaaslane kui inimene, kes on endaga rahul, enesekindel ja oskab armastada iseennast? Lisaks sellele teab, mis ta elult ootab ja mis talle meeldib. Peab ju tunnistama, et üksi olemisel on ikka mõned eelised, mida oskad hinnata ainult siis, kui oled püsisuhtes olnud.

Aga kui oled äsja pikaaegse kaaslase kaotanud, siis kurbus on alguses igati mõistetav. Siiski ära peida ennast maailma eest ära ning kindlasti ära hüppa ka kohe uude suhtesse. Võta aega iseendale. Aega enda sisemaailmaga (taas)tutvumiseks. Loe raamatuid, naudi lõõgastavaid vanne, pikki jalutuskäike ja tegele oma hobidega või alusta uuega. End uue energia ja inimestega ümbritsemine võib väga värskendavalt ja tujutõstvalt mõjuda. Inimestel on õnneks vaja kindlustunnet, aga ka ootamatusi ja üllatusmomente. Seega on üksi olles väga oluline ise oma argipäeva vaheldust tuua ja ennast süümepiinadeta hellitada millegagi, mis just Sulle sobib. Olgu see siis reis, shopping, uus juukselõikus, spa-puhkus või mis iganes, mida naudiksid.

Uus algus

Tihti just suhete lõppedes tekib tugev tunne uue alguse järgi. Kui see ei puuduta uut suhet, siis lase aga käia! Värvi juukseid, muuda oma riietumisstiili, remondi oma kodu või tõsta lihtsalt asju ümber. See kõik mõjub värskendavalt ja kindlasti saad sellega kuhjaga uut energiat, motivatsiooni ja enesekindlust, et saad ka üksi hästi hakkama!

Tänulikkus

Praktiseeri ka tänulikkust! Just nimelt praktiseeri! Meil kõigil on paremaid ja halvemaid päevi ja vahel võib ka argitoimetustega tegelemine suurt pingutust nõuda. Parim rohi selle vastu on see kui oskad päriselt hinnata seda, mis sul juba olemas on. Võta endale üks vihik või märkmik, kuhu märgid iga päev üles mõned asjad, mille üle sa tänulik saad olla. Ja miks mitte lisada ka unistusi või lihtsalt päevaplaane, et saaksid tunda, et Su elu ei seisa ühe koha peal. Ja iga päev, mil ärkad, on jälle uus võimalus. Võimalus olla parem versioon Sinust endast kui eile olid.

Tegele heategevusega ja võimalusel aktiivselt, mitte ainult rahaga toetades. Mine mõnda organisatsiooni vabatahtlikuks või varjupaika koertega jalutama. Võib olla võiksid mõne heategevusliku ürituse hoopis ise oma sõpradega korraldada? See on samuti ideaalne viis aega sisustada ja midagi päriselt kasulikku ära teha. Ja kahtlemata saad sellest ise ka positiivse laengu – teame ju kõik, et saada on hea, aga anda veel parem!

Ära heida meelt!

Kui Sinu kindlaks sooviks on oma elu siiski kellegagi jagada, siis ära heida meelt ja näe senikaua vaeva, et olla ise selline inimene, kellega teistel oleks koos tore olla! Nagu öeldakse, armasta kõigepealt iseennast! Siis saavad ka teised Sind armastada.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga