Oskus olla vallaline

Kas sinu jaoks on vallalise staatus raske ja eelistad, et kogu aeg oleks keegi sinu kõrval? Kas sa oled kunagi mõelnud miks see nii on?

Tihtipeale kaasneb lahkuminekuga suur kurbus, ärevus, viha ja muud ebameeldivad emotsioonid. On loomulik tahta neid vältida. Seega hakkavadki paljud inimesed nö asendussuhet otsima, et ei peaks oma tunnetega tegelema. Pikas perspektiivis see aga kuigi mõistlik ei ole. Kui oled hiljuti kellestki lahku läinud, siis tuleks suhte leinamiseks endale aega anda. Kuid katsu mitte oma tunnetesse kinni jääda või mõlgutada pidevalt mõtteid, et äkki õnnestub ikka uuesti proovida. 

Ava ennast uuesti maailmale ja selle võimalustele. Kui tunned, et oled oma eksist üle saanud, siis hinga sügavalt sisse ja välja ning oota veel natukene. Õpi ennast tundma ja siis ka armastama. Leia üksinda olles see MINA ülesse ja leia endas rahu. Kui vaja, otsi tuge sõpradelt ja perelt, kuid ära jookse eksi ega ka mõne uue põneva suhteseikluse järgi.

Kui oled päriselt valmis, saad uut suhet alustada värske pilgu ja uute õppetundidega. Ühest suhtest teise kiirustades võtad aga vana koorma endaga kaasa. Pead teadma ja mõistma, et teisest inimesest ülesaamine võtab aega. Kui aga seda aega ei võeta, võtad kogu selle “jama” uude suhtesse kaasa. Ometigi uus suhe peaks olema veel ilusam ja murevabam. Sel juhul hakkad peagi nägema oma eksi vigu uues partneris ja vanu tonte seal, kus neid tegelikult ei ole, või veel hullem – tõmbadki ligi inimese, kes on sinu eksiga üleliigselt sarnane ja kõik kordub taas. Nii muudad kiiresti uue suhte toksiliseks või muutud oma kaaslasest sõltuvaks ja see ei ole kuigi mõnus väljavaade ülejäänud eluks. 

Meie soovitus sulle – võta aega, õpi ennast tundma, õpi ennast armastama, naudi hetki iseendaga ja nii leiad ka selle kõige õigema inimese oma ellu! 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga